Postitatud Lisa kommentaar

Kalkuniga koeratoit – kas sama, mis kanalihaga?

Koeratoitude valik on väga kirju ning selles maailmas orienteerumine võib olla küllaltki keerukas. Enamasti on koeratoitudes levinud kana- ja/või veiseliha, kuid aina rohkem populaarsust koguvad ka muud proteiinid nagu kalkun, küülik, kala, putukad jne. Ka DARF kuivtoiduvalikust leiab erinevate proteiinidega toite ning täna vaatamegi lähemalt, miks on kalkunilihaga toit koertele kasulik.

Kalkun on lemmikloomade jaoks üks tervislikumaid lihasid, sest nagu ka kana, on kalkun ”lahja”. Kalkunilihal põhinev toit on ideaalseks alternatiiviks ka nendele koertele, kes on toidu suhtes tundlikud või kannatavad toiduallergiate all, mille võivad esile kutsuda veise- ja/või kanalihaga toidud.

Mis teeb kalkuniga toidu niivõrd heaks?

Kuigi kalkun on koerale suurepärane valguallikas, on see ka maitsev ja kergesti seeditav. Lisaks on kalkunis palju mineraale, nagu raud, tsink, kaalium, fosfor, vitamiin B6 ja niatsiin. Vähe sellest, selle kalori- ja rasvasisaldus on kanaga võrreldes madalam.

*Ideaalne alternatiiv allergikutele;
* Kalkun aitab Sinu lemmiku lihaseid üles ehitada;
*Väga hea energiaallikas;
*Kalkun on rikkalikult täis toitaineid, mida Sinu lemmik vajab;
*Kalkun on kergesti seeditav;

Kui mu koer on kana suhtes allergiline, kas ta võib kalkunit süüa?

Jah, võib. Kuna kana ja kalkuni valgud on erinevad, ehk kui koer on ühe suhtes allergiline ei tähenda see automaatselt allergiat ka teise suhtes. Paljude inimeste jaoks on kalkun lihtsalt nagu suur kana, kuid tegelikult on kummagi valgu koostis väga erinev.

Kuidas ma tean, et koer on mõne valguallika suhtes allergiline?

Koerte allergianähud võivad hõlmata:
*Sügelev nahk
*Kratsimine
*Lakkumine
*Näo hõõrumine
*Punane nahk
*Karvade väljalangemine
*Korduvad naha- ja kõrvapõletikud
*Seedeprobleemid jne

Tõsise reaktsiooni korral võib koera koon paisuda ja tema näole võivad tekkida haavandid. Kui märkate, et teie koeral on reaktsioon toidu suhtes siis lõpetage koheselt selle toiduga tema toitmine ja viige ta võimalikult kiiresti loomaarsti juurde.

Postitatud Lisa kommentaar

Darf ulukilihaga!

Neli põhjust, miks vahetada oma lemmiku toit Darf Ulukiga kuivtoidu vastu juba TÄNA!

1. Ulukilihas leidub rohkem toitaineid.
Ulukiliha on täis imelisi toitaineid, mis toetavad koera tervis ja heaolu. Seal leidub suures koguses B-vitamiini, tsinki ja rauda, et anda koerale vajalik energia ning toetada immuunsüsteemi ja elundite tööd.

2. Ulukiliha on ideaalne toiduallergiaga koertele.
Aina enam lemmikuid on allergilised toidu vastu- eriti levinud on allergiad kana- ja veiseliha vastu. Allergia väljendub enamasti sügeleva näha, lööbe või seedetrakti probleemide näol (lõhulahtisus, oksendamine). Kui sinu lemmikul on probleeme toiduallergia või -tundlikkusega, siis on ulukiliha suurepärane alternatiiv, mida proovida. Kuna ulukiliha on niivõrd vähe kasutatud erinevates toitudes ja maiustes, ei ole enamus koerad sellele allergilised.

3. Ulukiga toit on ‘’lahjem’’
Ulukilihaga toit võib olla idaalne lahendus ülekaalulistele või rasvunud koertele, kuna see on ‘’lahjem’’ kui teised lihad. Võrreldes teiste valguallikatega sisaldab see vähem rasva ja kolesterooli. Ulukiliha aitab koera hoida optimaalses kaalus, vähendada südamehaiguste riski ning muid kaalust tulenevate terviseprobleemide tõenäosust.

4. Koerad naudivad ulukiliha maitset
Kui teie koer pole varem ulukilihaga toitu söönud, arvab ta tõenäoliselt, et tegu on lihtsalt äärmiselt maitsva maiusega. Kuna ulukiliha maitse on nõnda hea, on see eriti ideaalne valik just valivatele koertele.

Postitatud Lisa kommentaar

Imeline õun sinu koera toidulaual! Kas anda?

Kas koerad tohivad süüa õuna? Kas see üldse annab neile midagi? Lühike vastus on JAH!

Õunad on tervislik, madala kalorsusega ning taskukohane maius koertele. Need on täis väärtuslikke toitaineid ning need on ideaalsed kasutamiseks preemiana treeningu ajal või lisandina toidukorra kõrvale.

Õuntes on vähe valku ja palju kiudaineid, mis on hea seedimisele. Eriti head on õunad preemiaks koertele, kellel on kõrget valgu- või rasvasisaldust piirav dieet ( nt vanemad koerad, haiged koerad jne). Õun on ka hea A-, C- ja K-vitamiini, samuti kaltsiumi ja fosfori allikas. Neis sisalduvad antioksüdandid võivad aidata ennetada vähki ja vähendada liigesehaiguste sümptomeid.Kuigi õunad on pungil heast ja paremast siis ära anna neid tervelt! Enne õuna andmist oma lemmikule tuleks:
-see ära pesta
-eemaldada südamik
-eemaldada vars ja seemned (seemned sisaldavad tsüaniide, mis on koertele toksilised!)

Pane tähele! Õunad sisaldavad suhkrut, mistõttu tuleks õunu anda piiratud kogusena. Täpne kogus sõltub koerast, koera suurusest, vanusest jne.
Kuna õunad on nõnda kasulikud siis on neid kasutatud ka Darf kuivtoidus.

Postitatud Lisa kommentaar

DARF Külmpressitud koeratoit

Värske liha ning värsked köögi- ja puuviljad- Just selline ongi DARF külmpressitud koeratoit, mis on koostatud BARF-i põhimõttel. See tähendab, et teie neljajalgne sõber toitub mitmekesiselt ning tervislikult.

DARF tootevalikust leiab erinevaid toite- nii kutsikatele kui ka täiskasvanud koertele.

Meie tooted on igati naturaalsed ja need ei sisalda keemilisi lõhna-, värvi- ja maitseaineid. Ainult nii saame teie koerale pakkuda kõige paremat ja tervislikumat toitu.

Miks eelistada DARF külmpressitud koeratoitu?

-Lihasisaldus vähemalt 60%
-Gluteeni ja teraviljavaba
-Sellel on suurepärane toiteväärtus


-Parema ja naturaalsema maitsega
-Kergemini seeditav
-Lähim alternatiiv toortoidule
-Palju, palju parem keskkonnale
-Ideaalne kasutamiseks paraleelselt toortoiduga
-Toidukogused on pisemad võrreldes tavalise kuivtoiduga

Loe edasi: DARF Külmpressitud koeratoit