Koeratoitude valik on väga kirju ning selles maailmas orienteerumine võib olla küllaltki keerukas. Enamasti on koeratoitudes levinud kana- ja/või veiseliha, kuid aina rohkem populaarsust koguvad ka muud proteiinid nagu kalkun, küülik, kala, putukad jne. Ka DARF kuivtoiduvalikust leiab erinevate proteiinidega toite ning täna vaatamegi lähemalt, miks on kalkunilihaga toit koertele kasulik.

Kalkun on lemmikloomade jaoks üks tervislikumaid lihasid, sest nagu ka kana, on kalkun ”lahja”. Kalkunilihal põhinev toit on ideaalseks alternatiiviks ka nendele koertele, kes on toidu suhtes tundlikud või kannatavad toiduallergiate all, mille võivad esile kutsuda veise- ja/või kanalihaga toidud.

Mis teeb kalkuniga toidu niivõrd heaks?

Kuigi kalkun on koerale suurepärane valguallikas, on see ka maitsev ja kergesti seeditav. Lisaks on kalkunis palju mineraale, nagu raud, tsink, kaalium, fosfor, vitamiin B6 ja niatsiin. Vähe sellest, selle kalori- ja rasvasisaldus on kanaga võrreldes madalam.

*Ideaalne alternatiiv allergikutele;
* Kalkun aitab Sinu lemmiku lihaseid üles ehitada;
*Väga hea energiaallikas;
*Kalkun on rikkalikult täis toitaineid, mida Sinu lemmik vajab;
*Kalkun on kergesti seeditav;

Kui mu koer on kana suhtes allergiline, kas ta võib kalkunit süüa?

Jah, võib. Kuna kana ja kalkuni valgud on erinevad, ehk kui koer on ühe suhtes allergiline ei tähenda see automaatselt allergiat ka teise suhtes. Paljude inimeste jaoks on kalkun lihtsalt nagu suur kana, kuid tegelikult on kummagi valgu koostis väga erinev.

Kuidas ma tean, et koer on mõne valguallika suhtes allergiline?

Koerte allergianähud võivad hõlmata:
*Sügelev nahk
*Kratsimine
*Lakkumine
*Näo hõõrumine
*Punane nahk
*Karvade väljalangemine
*Korduvad naha- ja kõrvapõletikud
*Seedeprobleemid jne

Tõsise reaktsiooni korral võib koera koon paisuda ja tema näole võivad tekkida haavandid. Kui märkate, et teie koeral on reaktsioon toidu suhtes siis lõpetage koheselt selle toiduga tema toitmine ja viige ta võimalikult kiiresti loomaarsti juurde.

Similar Posts