Postitatud Lisa kommentaar

Imeline õun sinu koera toidulaual! Kas anda?

Kas koerad tohivad süüa õuna? Kas see üldse annab neile midagi? Lühike vastus on JAH!

Õunad on tervislik, madala kalorsusega ning taskukohane maius koertele. Need on täis väärtuslikke toitaineid ning need on ideaalsed kasutamiseks preemiana treeningu ajal või lisandina toidukorra kõrvale.

Õuntes on vähe valku ja palju kiudaineid, mis on hea seedimisele. Eriti head on õunad preemiaks koertele, kellel on kõrget valgu- või rasvasisaldust piirav dieet ( nt vanemad koerad, haiged koerad jne). Õun on ka hea A-, C- ja K-vitamiini, samuti kaltsiumi ja fosfori allikas. Neis sisalduvad antioksüdandid võivad aidata ennetada vähki ja vähendada liigesehaiguste sümptomeid.Kuigi õunad on pungil heast ja paremast siis ära anna neid tervelt! Enne õuna andmist oma lemmikule tuleks:
-see ära pesta
-eemaldada südamik
-eemaldada vars ja seemned (seemned sisaldavad tsüaniide, mis on koertele toksilised!)

Pane tähele! Õunad sisaldavad suhkrut, mistõttu tuleks õunu anda piiratud kogusena. Täpne kogus sõltub koerast, koera suurusest, vanusest jne.
Kuna õunad on nõnda kasulikud siis on neid kasutatud ka Darf kuivtoidus.

Postitatud Lisa kommentaar

Sinivetikas- mis see on ja kuidas oma lemmikut selle eest kaitsta?

Suvi läheneb meeletul kiirusel ning õige aeg oleks natukene rääkida mürgistest sinivetikatest.
Sinivetikad võivad olla koertele surmavad, seega kõik koeraomanikud peaksid teadma, kuidas seda ära tunda. See teadmine tuleb kasuks isegi siis kui teie koer ei veeda eriti palju aega vees.

Sinivetikas kasvab tavaliselt soojades, aeglaselt liikuvates või seisvates veekogudes nagu tiigid ja järved. Palju leidub sinivetikat ka meres.
Tegelikult pole tegu vetikaga vaid bakteriga- täpsemalt fotosünteesiva tsüanobakteriga. Eluviisilt ja välimuselt sarnanevad tsünaobakterid vetikaga ja seepärast on hakatud neid nimetama sinivetikateks. Tsüanobakterid toodavad aga toksiine – tsüanotoksiine (eristatakse kahte peamist tsüanotoksiini – mikrotsüstiin ja nodulariin).

Kuidas sinivetikat ära tunda?
Vee õitsengust annab märku veekogu hägusus, vee värvuse muutumine rohekas-pruunikaks. Tihti kaasneb sinivetika õitsenguga ka ebameeldiv kopituse lõhn, kaldaääred võivad olla kaetud sinakas-rohelise massiga. Õitsengust annab märku ka heleroheline/kollakas õietolmu meenutav moodustis vees.

Loe edasi: Sinivetikas- mis see on ja kuidas oma lemmikut selle eest kaitsta?