Tihti võib tekkida maiuste riiuli ees seistes küsimused “Aga millised maiused sobivad kõige paremini just minu koerale? Kas kuivatatud liha kuubikud või vinnutatud veiseliha? Või hoopiski kuivatatud küülikikõrvad?”. Valikuid on meeletult palju. Otstarbe ja koera eelistuste teadmine aitab valiku lihtsamaks teha. Selleks, et valiku tegemine oleks veelgi lihtsam toome välja põhilised naturaalsete maiuste liigid, nende eelised ja nõuanded sobiva toote leidmisel:

Kuivatatud kala, liha ja organid
Kuivatatud liha valimisel mängivad rolli eelkõige koera eelistused ning kõige lihtsam on sobiv toode leida proovimise teel. Kuivatatud liha puhul ei tohiks karta, et koer seda ei söö, kuna tegu on puhta lihaga. Tähele tuleks ka panna, et on olemas nii maiuseks mõeldud pisikesteks tükkideks lõigatud lihad ja siseorganid kui ka suured närimiseks mõeldud eri kõvadusega fileed, kõrvad, jalad jms.

Kuivatatud kala, liha ja organite eelised:
1) Aromaatsus. Kuivatatud liha on küllaltki aromaatne, eriti kanakaelad, pullipeenis ja kalanahk. Kuigi omanikud tugevast lõhnast alati vaimustuses ei ole, on koertele see igati meele järgi. Treeningutel aitab lõhnav maius koera eriti erksa ja motiveerituna hoida.
2) Lihtne anda. Kuivatatud liha, kala ja organite andmine on imelihtne ja mugav, ei mingit ettevalmistust. Lisaks on need ka perfektse suurusega, et neid koerale preemia ampsudena anda, ilma et peaks muretsema, et koer need omale kurku tõmbaks.
3) Looduslik hambahari ja igavuse peletaja. Närimiseks mõeldud kuivatatud kõrvad, fileed, peanahad, söögitorud jms sobivad hästi rahututele koertele igavuse peletamiseks. Sügelevate hammastega kutsikatele sobib hästi kuivatatud veiseliha, mis võrreldes naha või seakõrvadega on märkimisväärselt pehmem. Suurematele närijatele sobivad hästi veise peanahad, küülikukõrvad, veise söögitorud ja teised tugevamad maiused, millest jätkub tegevust pikemaks. Peale igavuse aitavad närimismaiused ära hoida ka hambakivi ning tänu sellele püsivad hambad terve ja tugevana.

Nõuanded kuivatatud kala, liha ja organite valimisel:
1) Tundlik seedimine. Tundliku seedimisega koertel on oluline teada, millest seedeprobleemid on põhjustatud. Kui koer ei saa süüa kindlat liha, näiteks veise- või sealiha, tuleks sellest sõltuvalt valida maius, mis koerale ebameeldivusi ei tekita.
2) Jälgi suurust. Maiust, eriti närimiseks mõeldud maiust, tuleks valida vastavalt koera suurusele, et vältida ohtlikke olukordi ja muuta koerale närimine või ampsamine meeldivaks.Kugistavatele koerale tuleks valida pigem suurem maius ning võimalusel võtta see käest ära enne, kui ta jõuab närimisega lõpuni.
3) Õige kogus. Kuna mõningad kuivatatud lihast, kalast ja organistest tehtud maiused on üsnagi rasvarohked, tuleks hoiduda nendega liialdamisest. Samuti tuleks meeles pidada, et tegu ei ole täisväärtusliku toiduga ning seega ei asenda need koera põhitoitu.

Ideaalne treeningule:
https://esoprus.ee/e-pood/petsbest-lambalihakuubikud-200g/

Pikemaks närimiseks:
https://esoprus.ee/e-pood/veise-peanahk/

Maitseelamuseks:
https://esoprus.ee/e-pood/naturaalne-koera-narimismaius-pulli-peenis/

Similar Posts