Sinu lemmiku toit rikneb, kui seda valesti hoiustada. Riknenud toit on aga suureks ohuks koera tervisele. Vaatame lähemalt, millised vigu vältida oma lemmiku toidu hoiustamisel: 

#1: Sa hoiad toitu garaažis/kuuris/keldris või muus ebastabiilse kliimaga kohas. 
Sellistes kohtades on temperatuur ja õhuniiskus pidevas muutuses ning see on negatiivse mõjuga toidu kvaliteedile. Samuti on sellistes kohtades toit kättesaadavam erinevatele kahjuritele putukate ja näriliste näol.
Selle asemel hoiusta oma lemmiku toitu pigem toas või sahvris, kus õhuniiskus ja temperatuur on stabiilne. 

#2: Sa jätad toidukoti lahti
See on suurim viga, mida sa teha saad. Jättes toidukoti lahti, pääseb toidule pidevalt ligi hapnik, mis omakorda põhjustab toidus sisalduva rasva rääsumist. See rikub oluliselt maitset ning hullemal juhul võib sinu lemmiku lausa haigeks teha. 
Selle asemel sulge alati toidukott ning võimalusel hoia seda õhukindlas anumas. 

#3: Sa valad koera toidu selle originaalpakendist välja
Koera toitu tuleks alati säilitada selle originaalpakendis, sest kui valada see ümber mõnda teise anumasse, võib see kiiremini rikneda. Samuti võivad hoiuanuma sisepinnal olevad mikrokriimud hoida endas erinevaid baktereid, mis samuti viib toidu kiirema riknemiseni. 
Selle asemel, et toit kuhugi ümber valada, hoia seda toidu originaalpakendis. Pakendid on valmistatud spetsiaalse ülikindla sisevoodriga, mis aitab toitu värskena hoida. Kui soovid toitu hoiustada mõnes ilusamas anumas siis pane toit sinna koos pakiga.

#4: Sa ei kasuta toitu lõpuni ning valad uue toidu vana peale
Hoiustades toitu mõnes muus anumas tehakse tihti seda viga, et toitu ei kasutata sealt lõpuni enne uue lisamist. Vana toit rikneb kiiremini ja sedasi võib ka värskelt lisatud kogus kiiremini riknema hakata. 
Selle asemel kasuta alati üks kogus lõpuni ära ning enne uue koguse lisamist puhasta konteiner vanast toidust. 

#5: Sa ei jälgi toidu aegumiskuupäeva
Pole mõtet koguda koju suuri koguseid toitu, sest isegi kui pakend on suletud, ei säili see igavesti. Ka toidul on oma ”kõlblik kuni” kuupäev ning peale selle kuupäeva saabumist ei garanteeri tootja enam 100% toiteväärtust. Kuna me ei tea, mis hetkel koeratoit päriselt vanaks läheb siis tasuks pikalt üle kuupäeva läinud toite igaksjuhuks vältida. 
Selle asemel osta koju sellises koguses toitu, millel ei ole võimalus halvaks minna. Kõige mõistlikum on ette osta kuni paari kuu jagu toitu.